Cargando...

PROGRAMA DE MAN

Descargar programa

 

CICLO "FESTIVAL NO TEATRO"

Sen dúbida, unha das xoias arquitectónicas coas que conta Ortigueira, é o Teatro da Beneficencia.

O ciclo pretende por en valor este espazo único, que data do S. XVIII e a súa asociación coa música de corte acústico, nun clima intimo e recollido. Estes concertos queren darlle espazo a esas formacións que, polas súas características de posta en escea, adáptanse mellor a este escenario que ó Estrella Galicia.

O ciclo permitíu tamén alongala presenza do espírito do Festival durante todo o ano cun éxito total de asistencia, colgando en tódolos concertos o cartaz de “non hai entradas”.

Os concertos realizados durante este ciclo foron:

  • 18 de febreiro.- Niamh Ni Charra Trio - Irlanda.
  • 17 de marzo.- Alaw - Pais de Gales.
  • 7 de abril.- Ives Lambert Trío -  Canadá.
  • 13 de maio.- Anxo Lorenzo Band - Galicia

MES DE XULLO

ESCENARIO ESTRELLA GALICIA

Xoves 13 de xullo

  • 22.00.- Final Proxecto Runas 2017
    • 22.00.-  Noreia. - Eslovenia
    • 23.00.- Gabriel G Diges - Irlanda
    • 00.00.- Koji Koji Moheji - Xapón
  • 01.00.- SKERRYVORE. Escocia
  • 02.30.- Crebisnky. Galicia

Venres 14 xullo

  • 22.00 .-Bagad Kevren Brest Sant Mark
  • 23.00.- Escola de Gaitas de Ortigueira
  • 00.00 .- Usher’s Island
  • 01.30.- Scott Wood Band.
  • 03.00.- Böj

Sábado 15 de xullo

  • 22.00.- The California and District Pipe Band.
  • 23.00.- Oscar Ibañez & Tribo
  • 00.30.- Michael McGoldrick Band
  • 02.00.- Tejedor
  • 03.30.- Harmonica Creams

Domingo 16 de xullo

  • 21.00.- Gamelas e Anduriñas
  • 22.00.- Os Carecos e Amigos
  • 23.30.- Treixadura e Cantigas e Agarimos
  • 01.00.- A Roda

OUTRAS ACTIVIDADES

OBRADOIROS

A solicitude de praza para tódolos obradoiros farase a través do mail: obradoiros.festival@concellodeortigueira.com
O prazo de solicitude abrirase o luns 26 de xuño ata completar aforo.
As prazas asignaranse por rigurosa orde de recepción de solicitudes.
Tódolos obradoiros impartiranse no Instituto de Ortigueira.

OBRADOIRO DE EMPALLETADO, AFINACIÓN E PROBLEMAS DA GAITA.

Este obradoiro conta con 2 grupos habilitados con 12 prazas cada un.
Grupo 1.- xoves 13 de xullo de 10 – 14 horas
Grupo 2.- venres 14 de xullo, de 10 – 14 horas
Requisitos: nivel básico de Gaita.
Material necesario (a aportar polos alumnos): gaita, palletas, navalla, fío, alicates pequenos.
Os alumnos aprenderán a empalletar e afinar o seus instrumentos e a dar solución a moitas das dificultades que xurden hoxe en día a hora de preparar unha gaita.
Impartido:
ANTÓN CORRAL. (mestre de gaita y artesán)
RAMON CORRAL (artesán. Responsable do obradoiro Anton Corral)

TALLER DE INICIACIÓN A ZANFONA.

Este obradoiro conta con 2 grupos habilitados con 9 prazas cada un.
Grupo 1.- sábado 15 de xullo, de 10 a 14 horas.
Grupo 2.- sábado 15 de xullo, de 16 a 20 horas.
Obradoiro de iniciación impartido por Oscar Fernández pensado para xente que desexe descubrir a zanfona pero que no dispón de instrumento .
Para músicos ou non músicos, a partir de 10 años de idade.
Colabora o Padroado de Cultura de Narón que aporta as 9 zanfonas para os alumnos.
Impartido por: ÓSCAR FERNÁNDEZ. (zanfonista compositor e arranxinsta)

CURSO DE FOTOGRAFIA DOCUMENTAL EN LA CALLE.

Curso de Photo Street organizado por Galioart.
O obradoiro celebrarase entre os días 14 e 16 de Xullo e será impartido por Alberte A. Pereira.
O obradoiro dispón de parte teórica prática.
Información e inscricións: galioart.fotografia@gmail.com

TALLER DE DANZA ESCOCESA

Impartido polos membros de California & District Pipe Band.
Venres 14/07 de 16.00 a 20.00h
40 prazas dispoñibles.