Ver en PDF

XOVES 11

12.00 h Apertura feira artesanía
Paseo do Malecón

20.00 h INAUGURACIÓN OFICIAL
Praza do Concello

Izado de bandeiras das nacións celtas
A.C. Troula do Ortegal

Presentación das bandas e desfile desde o Concello ata a Alameda
Escola de Gaitas de Ortigueira
Peoples Ford Boghall &
Bathgate Caledonia Pipe Band
Bagad Kerlenn Pondi
Banda de Gaites de Mieres
Orquestra de Foles (Portugal)
Dominic Graham School of Irish Dance

ESCENARIO ESTRELLA GALICIA

22.00 h Finalistas Runas 2019
Túa (Murcia), Dequenvessendo (Galicia) e Yuki Kojima Band (Xapón)

01.00 h Gwendal - Bretaña

02.30 h Stolen Notes - Andalucía

VENRES 12

12.30 h Pasacalles Banda de Gaites Mieres & Prau LLerón
Av. Escola Gaitas (Gadis) - Av. As Pontes - Pza. do Concello

13.00 h Pasacalles Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledonia Pipe Band
Biblioteca - Xosé Buíde - Eugenio López - Cantón - Alameda

16.00 h Obradoiro de baile bretón
I.E.S. Ortigueira

18.00 h Concerto Xesús Vaamonde - Xosé L. Romero
“24 Instrumentos populares galegos”
Igrexa parroquial de Santa Marta

18.00 h Pasacalles Bagad Kerlenn Pondi
Madalena - Carmen - Cantón - Alameda

19.00 h Pasacalles Banda de Gaitas de Barbude
Biblioteca - Xosé Buide - Av. Escola Gaitas - Av. Cuba - Cantón

19.30 h Concerto Andoa e convidados
Espazo Paralaia Pub - Praza do Concello

20:00 h Concerto Orquestra de Foles (Portugal)
A Penela - Perla - Eugenio López - Cantón

ESCENARIO ESTRELLA GALICIA

22.00 h Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledonia Pipe Band - Escocia

23.00 h Escola de Gaitas de Ortigueira - Galicia

00.00 h Moving Hearts - Irlanda

01.30 h Anxo Lorenzo Band - Galicia

03.00 h Project Smok - Escocia

SÁBADO 13

12.30 h Pasacalles Bagad Kerlenn Pondi
Av. Escola Gaitas (Gadis) - Av. As Pontes - Alameda

13.00 h Pasacalles Banda de Gaitas de Barbude
Biblioteca - Xosé Buide - Av. Penela

13.30 h Grupo de Baile Prau LLerón
Praza do Concello

16.00 h Obradoiro de baile asturiano
I.E.S. Ortigueira

17.00 h Concerto Caldo
Espazo Paralaia Pub - Praza do Concello

18.00 h Pasacalles Banda de Gaites de Mieres
Biblioteca - X.Buide - E. Gaitas - Cuba - Cantón - Praza Isabel II

18.30 h Concerto Brúa e amigos
Espazo Paralaia Pub - Praza do Concello

19.00 h Pasacalles Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledonia Pipe Band
Biblioteca - Xosé Buíde - Eugenio López - Cantón - Alameda

20:00 h Pasacalles Orquestra de Foles (Portugal)
A Penela - Perla - Eugenio López - Cantón

20.00 h Concerto Anxo Lorenzo + Dubhlinn
(Blackie O ́Connell, Cyril O ́Donoghue e Eoghan Neff)
Teatro de Beneficencia

ESCENARIO ESTRELLA GALICIA

22.00 h Bagad Kerlenn Pondi - Bretaña

23.00 h Dominic Graham School of Irish Dance - Irlanda

00.30 h Shooglenifty - Escocia

02.00 h Flook - Inglaterra

03.30 hBeltaine - Polonia

DOMINGO 14

11.30 h Desfile de Bandas das Nacións Celtas
Alameda - Av. As Pontes - Av. Escola Gaitas (Gadis) - Av. Escola Gaitas - Cruce da Praia (A Perla) - Xosé Buide - Fco . Santiago - Cantón.
Escola de Gaitas de Ortigueira (Galicia)
Banda de Gaitas Xoldaina (Galicia)
Banda de Gaites de Mieres & Prau LLerón (Asturias)
Banda de Gaitas Queiroa (Galicia)
Bagad Kerlenn Pondi (Bretaña)
Banda de Gaitas San Xoán de Calo (Galicia)
Orquestra de Foles (Portugal)
Banda de Gaitas de Barbude (Galicia)
Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledonia Pipe Band (Escocia)

16.00 h Obradoir de baile irlandés
I.E.S. Ortigueira

17.00 h Programa Radio Galega “Lume na Palleira”
En directo. Dirixido por Emilio Españadero
Teatro de Beneficencia

17.00 h Concerto Grupo de Baile A.C. Troula do Ortegal
Praza do Concello

18.00 h Concerto Banda de Gaitas Xoldaina
Praza do Concello

19.30 h Concerto Holiday Club
Espazo Paralaia Pub - Praza do Concello

ESCENARIO ESTRELLA GALICIA

NOITE DE GALICIA

22.00 h A.C.F. O Fiadeiro

23.30 h Tanxugueiras

01.00 h Leilía

02.30 h Andrés Penabad Band


OBRADOIROS

(I.E.S. Ortigueira, 16 a 19 h)

VENRES 12 Baile bretón
Bagad Kerlenn Pondi

SÁBADO 13 Baile asturiano
Grupo de baile Prau LLerón

DOMINGO 14 Baile irlandés
Dominic Graham School of Irish Dance

Inscricións obradoiros (de balde)
obradoiros@festivaldeortigueira.com

TELÉFONOS DE INTERESE

Garda Civil / Obxectos perdidos 062 / 981 40 00 21
Emerxencias 112
Policía Local 696 44 68 63 / 64
Concello de Ortigueira 981 40 00 00
Ofic. Turismo estrada xeral 981 97 41 03
Renfe Ferrol 981 37 05 29
Buses Arriva 981 31 12 13

CURSOS

Fotografía documental de rúa
Inscricións en galioart.fotografia@gmail.com

EXPOSICIÓNS

(Claustro do Concello)
Exposición de fotografías do Festival
Exposición de carteis do Festival

OUTRAS ACTIVIDADES

(Alameda e paseo)
Bus “Os Bolechas” - Bus “Vivamos como galegos” - “Cada lata cuenta”.

LIÑA DE BUSES URBANOS

Desde o xoves 11 de xullo ás 15 h ata o domingo 15 de xullo ás 03 h, con frecuencias cada hora, en horario ininterrompido de 10:30 h ata as 06 h da madrugada (1€/traxecto).
O domingo ao mediodía poderá haber cortes no servizo durante o paso do desfile das nacións celtas.

Paradas bus

- Aparcadoiro de Barbos
- Fronte á estación de FEVE
- Rotonda da praia

SERVICIOS ESPECIAIS
VENRES 12/07/2019
• 11:30 Coruña – Ortigueira
• 12:30 Ferrol - Ortigueira.
• 14:30 Santiago – Viveiro, con enlace a Ortigueira.
• 15:30 Lugo – Viveiro - Ortigueira.
DOMINGO 14/07/2019
• 15:00 Ortigueira – Coruña.
• 15:00 Origueira – Ferrol.
• 15:00 Ortigueira – Viveiro, enlace a Santiago.
• 15:00 Ortigueira - Viveiro – Lugo.
 

APARCADOIROS VIXIADOS

Situados na entrada do casco urbano na zona de Barbos, dirección Espasante, dispoñen de vixilancia durante 24 h.
Do mércores 10 ás 20 h ata o luns 15.

Día de entrada Mércores, xoves e venres Sábado Domingo
Motos - Coches 15€ 10€ Sen cargo
Caravanas e similares 30€ 20€ Sen cargo
Buses 45€ 30€ Sen cargo

 

 

Ver en PDF