Header Image

ARTISTAS CONFIRMADOS

2024
AILÁ
Galicia
BACKWEST
Irlanda
BAGAD BRIEG
Bretaña
CÚIG
Irlanda
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
FILLAS DE CASSANDRA
Galicia
GREEN LADS
Bretaña
KINNARIS QUINTET
Escocia
MURO KVARTET
ARAGÓN
PEOPLES FORD BOGHALL AND BATHGATE CALEDONIA PIPE BAND
ESCOCIA
PASARON POR AQUÍ
A BANDA DAS CRECHAS
GALICIA
ALGAIRE
ASTURIAS
ALIENDA
ASTURIAS
ANXO LORENZO & EOGHAN NEFF
GALICIA & IRLANDA
BAGAD SONERIEN AN ORIANT
BRETAÑA
COVAGUEIRA
Galicia
DAVID BELLAS
GALICIA
ELEPHANT SESSIONS
ESCOCIA
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
FELPEYU
ASTURIAS
FETÉN FETÉN
GALICIA
FOUR MEN AND A DOG
IRLANDA
GUIELDU
ASTURIAS
HOLIDAY CLUB
Escocia
JDC
Madrid
LE VENT DU NORD
CANADA
MALLOU
GALICIA
MEC LIR
ILLA DE MAN
MURO KVARTET
ARAGÓN
OS CARECOS
GALICIA
PEOPLES FORD BOGHALL AND BATHGATE CALEDONIA PIPE BAND
ESCOCIA
RUBÉN DÍEZ TRÍO
GALICIA
RURA
ESCOCIA
Sondeseu
STARTIJENN
BRETAÑA
TALISK
Escocia
TRIKITRÍ
Galicia
XABIER DÍAZ
GALICIA
XISCO FEIJOÓ
GALICIA
XURXO FERNANDES
GALICIA
BAGAD DE VANNES MELINERION
Bretaña
BAIUCA
Galicia
BATEA
Galicia
CAAMAÑO & AMEIXEIRAS
Galicia
CALDO
Galicia
COVAGUEIRA
Galicia
DEIRA
Asturias
DEQUENVESSENDO
Galicia
DIGRESK
Francia
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
FAÍSCAS DA PONTRAGA
Galicia
FIANDOLA
Galicia
FOLK ON CREST
Salamanca
FRANSY, DAVIDE E CIBRÁN
Galicia
Fred Morrison
Escocia
GERMÁN RUIZ
Valladolid
GROOVY CELTIC BAND
Extremadura
HOLIDAY CLUB
Escocia
JDC
Madrid
JOHNSTONE PIPE BAND
Escocia
LUAR NA LUBRE
Galicia
OS D’ABAIXO
Galicia
OS DA PORFÍA
Galicia
ÓSCAR FERNÁNDEZ & MANU FRAGUELA
Galicia
RED HOT CHILLI PIPERS
Escocia
Susana Seivane
Galicia
TALISK
Escocia
TANXUGUEIRAS
Galicia
TRIKITRÍ
Galicia
WOLFSTONE
Escocia
XOSÉ LOIS ROMERO & ALIBORIA
Galicia
THE MOVING HEARTS
TANXUGUEIRAS
Galicia
STOLENNOTES
Sevilla
SHOGLENIFTY
PROJECT SMOK
PEOPLES FORD BOGHALL AND BATHGATE CALEDONIA PIPE BAND
ESCOCIA
Leilía
GWENDAL
Bretaña
FLOOK
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Dominic Graham School of Irish dance
BELTAINE
BAGAD KERLENN PONDI
ANXO LORENZO & EOGHAN NEFF
GALICIA & IRLANDA
Andrés Penabad
A.C. O FIADEIRO
YVES LAMBERT PROYECT
THE CELTIC SOCIAL CLUB
RUBÉN ALBA
National youth pipe band of Scotland
Milladoiro
LÚNASA
Kila
Dublín
ÍMAR
Gabriel G. Diges Band
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
AIRIÑOS DE FENE
Skerryvore
Oscar Ibáñez & tribo
Michael McGoldrick band
Harmonica Creams
Gamelas e Anduriñas
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Böj
The Pipes and Drums Clan Gathering
The Peatbog Fairies
Susana Seivane
Galicia
Queiman e Pousa
Milladoiro
Mánran
Fullset
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Doolin
Dominic Graham School of Irish dance
Banda de Gaites El Gumial
Banda de Gaitas Xarabal
Banda de Gaitas Outeiro – Rábade – Begonte
Banda de Gaitas de Ladrido
Banda de Gaitas Agarimo de Catabois
Bagad Sonieren Bro Dreger
Alén de Ancos
Virandeira folk
Túa
The dog Rose
Seu
Perfect friction
JDC&BAND
Gabriel G. Diges Band
Böj
Athrú
Andrés Penabad
Ambulancia Irlandesa
Alén de Ancos
The Chieftains
Ruaille Buaille
Pepe Vaamonde Grupo
Moxie
Milladoiro
Fest Rock
Dominic Graham School of Irish dance
Bellón Maceiras Quinteto
ANXO LORENZO & EOGHAN NEFF
GALICIA & IRLANDA
Riobó
Os Cempés
Kan
Harmonica Creams
GWENDAL
Bretaña
Guidewires
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Dominic Graham School of Irish dance
Dán
Birimbao
Banda Crebinsky
STOLENNOTES
Sevilla
Jamie Smith’s Mabon
Grupo celta de la Escuela de música de Ortigueira
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Electric céilí
Crema de gaita
Blazin’ fiddles
Band Ortegal.folk
Bagad Glazik Kemper
Alén de Ancos
The Urban Folk Quartet
The Elders
The crass
Skerryvore
Searson
Rua Macmillan
LUAR NA LUBRE
Galicia
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
David Pasquet group
Brian Finnegan big band
Berrogüetto
Shooglenifty
Rare Folk
Qui Hi Ha?
Oysterband
Orion
Molard Brothers
Marful
Leilía
Krêposuk
Gaelic Storm
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Cristina Pato + convidados
Celtas Cortos
ANXO LORENZO & EOGHAN NEFF
GALICIA & IRLANDA
Afterhours
Xosé Manuel Budiño
WOLFSTONE
Escocia
Susana Seivane
Galicia
Sog
Michael McGoldrick band
La Bottine Souriante
Korrontzi
Judith
Fred Morrison
Escocia
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Battlefield band
Arán
Xochilmica
Värttinä
Uxía
THE MOVING HEARTS
The Dubliners
The Boys of the Lough
Sondeseu
Odaiko percussion group
National youth pipe band of Scotland
Malvela
Fía na Roca
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Eliseo Parra + Tactequeté
A BANDA DAS CRECHAS
GALICIA
17 hippies
Rosa Cedrón
Pepe Vaamonde Grupo
Os Zarambeques
Milladoiro
Mercedes Peón
Kroke
Kepa Junkera
FLOOK
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Eric Rigler & Bad Haggis
Dervish
Daniel Bellón & Diego Maceiras + Álex Blanco
Centro Coreográfico Galego
Bagad Kemper
Xosé Manuel Budiño
Xochilmica
Uxía
Solas
Session A9
Original Kokani Orkestar
Nova Galega de Danza
Llan de Cubel
Leilía
GWENDAL
Bretaña
Grupo folclórico Lous Tchancayres
FOUR MEN AND A DOG
IRLANDA
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Dominic Graham School of Irish dance
Berrogüetto
Bagad Beuzeg
Uxía
Terrafolk
Radio Tarifa
Phil Cunningham + Aly Bain
Os Diplomáticos + convidados
LÚNASA
LUAR NA LUBRE
Galicia
Ialma
I Muvrini
Gatos del Fornu
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Bagad Kemper
Xestreu
The Chieftains & Carlos Núñez
Susana Seivane
Galicia
Supervivientes
Quempallou
Os Cempés
Nova Galega de Danza
Lavanderas
La Bottine Souriante
Kila
Dublín
Karma
Gatos del Fornu
ESCOLA DE GAITAS DE ORTIGUEIRA
Galicia
Ergom
Els Groullers
Alan Stivell

2003: SonDeSeu (Galicia), Marta Sebestyen&Muzikas+Alexander Belenescu (Hungría), Altan (Irlanda), Hevia (Asturias), Bal Tribal (Bretaña), Hedningarna (Suecia), Shooglenifty (Escocia), Xosé Manuel Budiño, Rare Folk (Andalucia), Faltriqueira (Galicia), Fanfarria Çiocarlia (Rumanía), Wolfstone (Escocia). Estiveron no Runas, Mar del Norte (Castilla La Mancha), Quempallou (Galicia), Atlántica (Cantabria), Guezos (Galicia), Keympa (Cataluña) e Brigantia (Euskadi).

2002: Carlos Núñez, La Musgaña, Aquelarre Agrocelta, IGAEM (Galicia), Lian O´Filnn (Irlanda), Bela Fleck (USA), Berrogêtto (Galicia) Gaiteiros de Lisboa, Taraf de Häidouks (Rumanía), Kepa Junkera. Estiveron no Runas, Lume fatuo, Birimbao e Mácféck (Galicia), Rarefolk (Andalucía), Rapabestas (Castilla y León), La hermana cruel (Madrid) e Brandania (Canarias).

2001: Kalman Balogh (Hungría) Vasen, Tejedor (Asturias) Mercedes Peón, Sharon Saannon (Irlanda) Fia na roca, Luar na Lubre, Oskorri, La bottine souriante (Quebec) La Bruja Gata, Na lúa. Estiveron no Runas, Akelarre Agrocelta, Fol de Canguro (Madrid), Aira de Pedra e Antubel (León), Druadán, Roixordo, Árdelleo o eixo (Galicia).

2000: Susana Seivane, Leilía, Milladoiro, Capercaillie (Escocia), Xosé M. Budiño, Michael McGoldrick (Irlanda) Eileen Ivers (USA) e Värtinä (Finlandia). Estiveron no Runas, Liorna (Galicia), Zángalla Mángalla (Galicia), La bruja gata (Madrid), Roquemetroque (Galicia), Los niños de los ojos rojos (Extremadura), Avalon (Galicia) e Proxecto Ningém (Galicia).

1999: Skolvan (Bretaña), Cristina Pato, Deaff Shepherd (Escocia), Luétiga (Cantabria), Mick O´Brien Band (Irlanda).

1998: Berrogüetto, Skedud (Bretaña), Danú (Irlanda), Feelpeyú (Asturias), Dómine Cabra, Bágoa da Raiña, Mackumba (Escocia).

1997: Xosé Manuel Budiño, Glaz (Bretaña), Kern (Bretaña) Bágoa da Raiña, Peat Bog Fearies (Escocia), Pat Kilbride Band (Irlanda), Lliberdon (Asturias).

1996: Gwerz (Bretaña), Xeque Mate(Galicia) Shooglenifty (Escocia) Os Cempés (Galicia), Callino – Mick O´Brien (Irlanda), Kepa Junkera, Llan de Cubel (Asturias),Dervish (Irlanda).

1995: Fol de niu (Galicia), Alain Genty, Na lua (Galicia) Bágoa da Raiña, Luetiga (Cantabria), Dhabi Spillane.

1987: Ubiña (Asturias), Llug (Galicia), Miro (Escocia), Arco da Vella (Galicia), Kormoran (Hungría), Brath (Galicia), Yeusin (Bretaña), Fairpost Convention (Inglaterra).

1986: Alan Stivell, Oskorri, Tanahill Weavers (Escocia), Beleño (Asturias).

1985: Milladoiro, Bleizi Ruz (Bretaña), Xorima(Galicia).

1984: 4 YN Bar Mabsant (Gales), Muxicas (Galicia), Na Lúa (Galicia), Fiadeiro (Galicia) Pennou Sokoulm (Bretaña), Milladoiro.

1983: Milladoiro, Pat Kilbride Group (Escocia), Kornog (Irlanda), Gwerz (Bretaña), Pennou Skoulm (Bretaña).

1982: Xorima, Joe e Antoniette Mackenna (Irlanda), Doa, Trasgu (Asturias) Milladoiro.

1981: Bleizi Ruz (Bretaña) Jake Walton (Cornualles), Doa (Galicia), Os Raparigos (Galicia) Na Casaidigh (Irlanda) Milladorio (Galicia), Bedwen Haf (Gales).

1980: Swansea Jack (País de Gales), Na Casaidigh (Irlanda), Pat Kilbride (Escocia) e Milladoiro

1979: Xocaloma, Milladoiro, Cromlech, The Culta.

1978: Antón Seoane, Emilio Cao, e Cromlech.

Leave a Comment

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Comment *