Header Image

ARTISTAS

2022
BAGAD DE VANNES MELINERION
Bretaña
BAIUCA
Galicia
BATEA
Galicia
CAAMAÑO & AMEIXEIRAS
Galicia
CALDO
Galicia
COVAGUEIRA
Galicia
DEIRA
Asturias
DEQUENVESSENDO
Galicia
DIGRESK
Francia
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
FAÍSCAS DA PONTRAGA
Galicia
FIANDOLA
Galicia
FOLK ON CREST
Salamanca
FRANSY, DAVIDE E CIBRÁN
Galicia
Fred Morrison
Escocia
GERMÁN RUIZ
Valladolid
GROOVY CELTIC BAND
Extremadura
HOLIDAY CLUB
Escocia
JDC
Madrid
JOHNSTONE PIPE BAND
Escocia
LUAR NA LUBRE
Galicia
OS D’ABAIXO
Galicia
OS DA PORFÍA
Galicia
ÓSCAR FERNÁNDEZ & MANU FRAGUELA
Galicia
RED HOT CHILLI PIPERS
Escocia
Susana Seivane
Galicia
TALISK
Escocia
TANXUGUEIRAS
Galicia
TRIKITRÍ
Galicia
WOLFSTONE
Escocia
XOSÉ LOIS ROMERO & ALIBORIA
Galicia
PASARON POR AQUÍ
THE MOVING HEARTS
TANXUGUEIRAS
Galicia
STOLENNOTES
Sevilla
SHOGLENIFTY
PROJECT SMOK
PEOPLES FORD BOGHALL AND BATHGATE PIPE BAND
Escocia
Leilía
GWENDAL
Bretaña
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Dominic Graham School of Irish dance
DEQUENVESSENDO
Galicia
BELTAINE
BAGAD KERLENN PONDI
Anxo Lorenzo Band
Andrés Penabad
A.C. O FIADEIRO
YVES LAMBERT PROYECT
THE CELTIC SOCIAL CLUB
RUBÉN ALBA
National youth pipe band of Scotland
Milladoiro
LÚNASA
Kila
Dublín
ÍMAR
Gabriel G. Diges Band
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
BELTAINE
AIRIÑOS DE FENE
Virandeira
Skerryvore
Rastakeltia
Oscar Ibáñez & tribo
Noreia
Mosquera Celtic Band
Michael McGoldrick band
Lochlainn
KojiKojiMoheji
Jesús del Castillo
JDC
Madrid
Harmonica Creams
Gwyddel
Gamelas e Anduriñas
Gabriel G. Diges Band
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Böj
The Pipes and Drums Clan Gathering
The Peatbog Fairies
Susana Seivane
Galicia
SeiSiún
Rodríguez Celtic Band
Queiman e Pousa
O Val das Mouras
Milladoiro
Martina quiere bailar
Mánran
Iparfolk
Fullset
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
El Gueto con Botas
Doolin
Dominic Graham School of Irish dance
Coanhadeira
Bruma Folk
Böj
Banda de Gaites El Gumial
Banda de Gaitas Xarabal
Banda de Gaitas Outeiro – Rábade – Begonte
Banda de Gaitas de Ladrido
Banda de Gaitas Agarimo de Catabois
Bagad Sonieren Bro Dreger
Alén de Ancos
Virandeira folk
Túa
The dog Rose
Seu
Perfect friction
JDC&BAND
Gabriel G. Diges Band
Böj
Athrú
Andrés Penabad
Ambulancia Irlandesa
Alén de Ancos
Xabi Aburruzaga band
Tiruleque
The Chieftains
Ruaille Buaille
Pepe Vaamonde Grupo
Moxie
Milladoiro
Fest Rock
Dominic Graham School of Irish dance
Cuarteto Caramuxo
Bellón Maceiras Quinteto
Anxo Lorenzo Band
Solana
Skarn
Sigulka
Ruaille Buaille
Riobó
Os Cempés
Manuel Galán y Jesús Cid Quinteto
Kan
Harmonica Creams
GWENDAL
Bretaña
Guidewires
Guezos
Folk on Crest
FOLK ON CREST
Salamanca
Excómunion
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Dominic Graham School of Irish dance
Dán
Boc
Birimbao
Banda Crebinsky
Autodate folk band
STOLENNOTES
Sevilla
Rastrexos project
Los gaiteros de Moscú
Lochlainn
Keympa
Jamie Smith’s Mabon
Harmonica Creams
Grupo celta de la Escuela de música de Ortigueira
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Electric céilí
Crema de gaita
Blazin’ fiddles
Band Ortegal.folk
Bagad Glazik Kemper
Avelaíña
Alén de Ancos
Adarrots
Ülträqäns
The Urban Folk Quartet
The Elders
The crass
STOLENNOTES
Sevilla
Steetwings
Skerryvore
Searson
Rua Macmillan
Riveira
Pé de boi
Milesios
LUAR NA LUBRE
Galicia
Keltiar Aldea
Gregal
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
David Pasquet group
Cerandeo
Brigan
Brian Finnegan big band
BrennKorzh
Berrogüetto
Xabi Aburruzaga band
The crass
Shooglenifty
Rare Folk
Qui Hi Ha?
Oysterband
Os Solenes
Orion
Molard Brothers
Marful
Lochlainn
Leilía
Krêposuk
Gaelic Storm
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Cristina Pato + convidados
Celtic maze
Celtas Cortos
Cabo Norte
Berros do castro
Banda Broa
Anxo Lorenzo Band
Antubel
Afterhours
Xosé Manuel Budiño
WOLFSTONE
Escocia
Tiruleque
Susana Seivane
Galicia
Sog
Riobó
Qui Hi Ha?
Pablo Seoane Grupo
Michael McGoldrick band
La Bottine Souriante
Korrontzi
Judith
Ghaita Depedra
Fred Morrison
Escocia
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Dealan
Battlefield band
Arán
Alalé
Xúa
Xochilmica
Xaile
Värttinä
Uxía
Toques do Caramulo
THE MOVING HEARTS
The Dubliners
The Boys of the Lough
Sondeseu
Sog
Pradairo
Ophiusa
Odaiko percussion group
Nemon
National youth pipe band of Scotland
Malvela
La ruta de les estrelles
Fía na Roca
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Erdruida
Eliseo Parra + Tactequeté
Divertimento folk
Coanhadeira
Chotokoeu
Blima
Banda das Crechas
17 hippies
Sete Saias
Rosa Cedrón
Pepe Vaamonde Grupo
Os Zarambeques
Neirela
Monte Lunai
Milladoiro
Mercedes Peón
Landú
La Jambre
La Conjura
Kroke
Kepa Junkera
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Eric Rigler & Bad Haggis
Dervish
Daniel Bellón & Diego Maceiras + Álex Blanco
Crema de gaita
Centro Coreográfico Galego
Boys of the Hills
BonOvO
Bauma
Balbarda
Balakandra
Bagad Kemper
A Gramalleira
A compañía do ruído
Xosé Manuel Budiño
Xochilmica
Uxía
Som ibérico
Solas
Session A9
Original Kokani Orkestar
O espírito de Lúgubre
Nova Galega de Danza
Nao d’ire
Llan de Cubel
Linho do cuco
Leilía
Korrontzi
Irtio
GWENDAL
Bretaña
Grupo folclórico Lous Tchancayres
Ginga
Gamelas e Anduriñas
FOUR MEN AND A DOG
Galicia
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Dominic Graham School of Irish dance
Daniel Bellón & Diego Maceiras + Álex Blanco
Berrogüetto
Bagad Beuzeg
Xochilmica
Xera
Uxía
Terrafolk
Radio Tarifa
Phil Cunningham + Aly Bain
Os Diplomáticos + convidados
Madialeva
LÚNASA
LUAR NA LUBRE
Galicia
Kukuma
Ialma
I Muvrini
Gatos del Fornu
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Driade
Dazkarieh
Bagad Kemper
Xestreu
The Chieftains & Carlos Núñez
Susana Seivane
Galicia
Supervivientes
Quempallou
Os Cempés
Nova Galega de Danza
Lavanderas
La Bottine Souriante
Kila
Dublín
Karma
Gatos del Fornu
Escola de Gaitas de Ortigueira
Galicia
Ergom
Els Groullers
Alan Stivell

2003: SonDeSeu (Galicia), Marta Sebestyen&Muzikas+Alexander Belenescu (Hungría), Altan (Irlanda), Hevia (Asturias), Bal Tribal (Bretaña), Hedningarna (Suecia), Shooglenifty (Escocia), Xosé Manuel Budiño, Rare Folk (Andalucia), Faltriqueira (Galicia), Fanfarria Çiocarlia (Rumanía), Wolfstone (Escocia). Estiveron no Runas, Mar del Norte (Castilla La Mancha), Quempallou (Galicia), Atlántica (Cantabria), Guezos (Galicia), Keympa (Cataluña) e Brigantia (Euskadi).

2002: Carlos Núñez, La Musgaña, Aquelarre Agrocelta, IGAEM (Galicia), Lian O´Filnn (Irlanda), Bela Fleck (USA), Berrogêtto (Galicia) Gaiteiros de Lisboa, Taraf de Häidouks (Rumanía), Kepa Junkera. Estiveron no Runas, Lume fatuo, Birimbao e Mácféck (Galicia), Rarefolk (Andalucía), Rapabestas (Castilla y León), La hermana cruel (Madrid) e Brandania (Canarias).

2001: Kalman Balogh (Hungría) Vasen, Tejedor (Asturias) Mercedes Peón, Sharon Saannon (Irlanda) Fia na roca, Luar na Lubre, Oskorri, La bottine souriante (Quebec) La Bruja Gata, Na lúa. Estiveron no Runas, Akelarre Agrocelta, Fol de Canguro (Madrid), Aira de Pedra e Antubel (León), Druadán, Roixordo, Árdelleo o eixo (Galicia).

2000: Susana Seivane, Leilía, Milladoiro, Capercaillie (Escocia), Xosé M. Budiño, Michael McGoldrick (Irlanda) Eileen Ivers (USA) e Värtinä (Finlandia). Estiveron no Runas, Liorna (Galicia), Zángalla Mángalla (Galicia), La bruja gata (Madrid), Roquemetroque (Galicia), Los niños de los ojos rojos (Extremadura), Avalon (Galicia) e Proxecto Ningém (Galicia).

1999: Skolvan (Bretaña), Cristina Pato, Deaff Shepherd (Escocia), Luétiga (Cantabria), Mick O´Brien Band (Irlanda).

1998: Berrogüetto, Skedud (Bretaña), Danú (Irlanda), Feelpeyú (Asturias), Dómine Cabra, Bágoa da Raiña, Mackumba (Escocia).

1997: Xosé Manuel Budiño, Glaz (Bretaña), Kern (Bretaña) Bágoa da Raiña, Peat Bog Fearies (Escocia), Pat Kilbride Band (Irlanda), Lliberdon (Asturias).

1996: Gwerz (Bretaña), Xeque Mate(Galicia) Shooglenifty (Escocia) Os Cempés (Galicia), Callino – Mick O´Brien (Irlanda), Kepa Junkera, Llan de Cubel (Asturias),Dervish (Irlanda).

1995: Fol de niu (Galicia), Alain Genty, Na lua (Galicia) Bágoa da Raiña, Luetiga (Cantabria), Dhabi Spillane.

1987: Ubiña (Asturias), Llug (Galicia), Miro (Escocia), Arco da Vella (Galicia), Kormoran (Hungría), Brath (Galicia), Yeusin (Bretaña), Fairpost Convention (Inglaterra).

1986: Alan Stivell, Oskorri, Tanahill Weavers (Escocia), Beleño (Asturias).

1985: Milladoiro, Bleizi Ruz (Bretaña), Xorima(Galicia).

1984: 4 YN Bar Mabsant (Gales), Muxicas (Galicia), Na Lúa (Galicia), Fiadeiro (Galicia) Pennou Sokoulm (Bretaña), Milladoiro.

1983: Milladoiro, Pat Kilbride Group (Escocia), Kornog (Irlanda), Gwerz (Bretaña), Pennou Skoulm (Bretaña).

1982: Xorima, Joe e Antoniette Mackenna (Irlanda), Doa, Trasgu (Asturias) Milladoiro.

1981: Bleizi Ruz (Bretaña) Jake Walton (Cornualles), Doa (Galicia), Os Raparigos (Galicia) Na Casaidigh (Irlanda) Milladorio (Galicia), Bedwen Haf (Gales).

1980: Swansea Jack (País de Gales), Na Casaidigh (Irlanda), Pat Kilbride (Escocia) e Milladoiro

1979: Xocaloma, Milladoiro, Cromlech, The Culta.

1978: Antón Seoane, Emilio Cao, e Cromlech.